Byznys s půjčkami se v posledních letech rozšířil i v naší zemi. Mnoho lidí o ně žádá, ačkoliv zdaleka ne každá žádost je schválena. Zvláště banky totiž mají pro jejich poskytování poměrně přísné podmínky, které mají zajistit, že žadatel bude schopen domluvenou částku splácet.
U nebankovních společností je situace poněkud jiná. Zde jsou podmínky poněkud volnější, a díky tomu zde existuje i více typů půjček, ze kterých si můžeme vybrat. Prakticky každý tak může najít takovou, která pro něj bude ideální.
Jedním z těchto typů jsou i půjčky na op s exekucí. Její princip je poměrně jednoduchý – na její vyřízení vám stačí pouze občanský průkaz, avšak výměnou za to dáváte do zástavy svou nemovitost. Pokud z jakéhokoliv důvodu nebudete splácet dohodnutou částku, bude vám ona nemovitost v exekuci zabavena.
Toto opatření je zde samozřejmě pro to, aby si poskytovatel zajistil, že o své peníze nepřijde. To by koneckonců bylo poměrně kontraproduktivní, a je to riziko, kterému se pokud možno vždy snaží vyhnout. Můžeme se pak ale ptát, komu je tento typ půjčky vlastně určen.
Nejčastějšími klienty jsou v tomto případě ti, kteří se snaží půjčkou řešit své finanční problémy, případně mají nízký měsíční příjem. Ten totiž bývá hlavní překážkou, kvůli které nemohou dostat půjčku v bance. To ale také znamená mnohem větší pravděpodobnost, že nebudou mít dost peněz na splácení. Proto tito klienti rozhodně nejsou ti, pro které je tento typ vhodný, ačkoliv si ji často berou.
Těmi, pro koho je určena, jsou lidé, kteří sice mají dostatečný příjem, avšak z nějakého důvodu o sobě nechtějí prozrazovat příliš údajů, ať už se to týká příjmů či jiných věcí. Tímto způsobem se tomu mohou vyhnout, a přitom zároveň dostanou peníze, které potřebují.
Samozřejmě, jako každý jiný typ půjčky, je možné i tento velmi snadno zneužít, a to platí pro obě strany. Proto jsou obvykle nastaveny poměrně přísné sankce, především za nesplácení. Tím se poskytovatel alespoň částečně chrání, neboť pochopitelně nechce o své peníze přijít.